Praca w PR: rynek i wymagania – raport Prowly i Grupy Pracuj

Praca w PR: rynek i wymagania – raport Prowly i Grupy Pracuj

Opublikowany

Trendy na rynku pracy, podejście pracodawców do procesu rekrutacji czy umiejętności, jakich dziś oczekują od kandydatów, to wiedza przydatna każdemu, niezależnie od tego, czy na rynku public relations jest obecny od lat lub dopiero zaczyna swoją karierę. Najnowszy e-book przygotowany przez Prowly we współpracy z Grupą Pracuj to lektura obowiązkowa.

"Prowly od lat edukuje branżę PR w zakresie nowych technologii, trendów czy dobrych praktyk. W ramach projektu Akademia Prowly każdy może pobrać całą gamę darmowych e-booków i whitepaperów tematycznych. Najnowszy – „Praca w PR: rynek i wymagania” – to materiał, po który powinni sięgnąć wszyscy ci, którzy chcą zacząć karierę w branży PR lub ci, którzy właśnie rekrutują do swoich zespołów" - komentuje Edyta Kowal, Content Lead w Prowly.
W e-booku znalazł się raport na temat rynku pracy w public relations przygotowany przez Grupę Pracuj. Materiał pokazuje, jakie branże najchętniej rekrutują speców od PR-u, gdzie tej pracy w Polsce jest najwięcej oraz na jakie stanowiska PR-owe pracodawcy poszukują najczęściej.
W drugiej części e-booka znalazły się praktyczne porady na temat tego, jak przygotować się do spotkania w sprawie pracy: znani eksperci z branży dzielą się swoimi wymaganiami i pytaniami, jakie lubią zadawać podczas rozmowy rekrutacyjnej. Dla wygody czytelnika zostały podzielone według trzech poziomów: Junior Specialist, PR Specialist oraz PR Manager.

Tym razem do publikacji Prowly zaprosiło:

  • Aleksandrę Kowalewską, Specjalistę ds. PR i CSR w Grupie Pracuj,
  • Konstancję Zyzik, Talent Acquisition Managerkę w Grupie Pracuj,
  • Emilię Zakrzewską-Koszel, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Public Relations (PSPR),
  • Grzegorza Szczepańskiego, CEO Hill+Knowlton Strategies Poland i prezesa Związku Firm Public Relations (ZFPR),
  • Magdalenę Górak, szefową agencji Profeina,
  • Ewę Mittelstaedt, prezes zarządu w agencji komunikacji Monday,
  • Martę Rogalską, specjalistkę ds. PR na Uczelni Łazarskiego,
  • Angelikę Kubarę, Senior Recruitment Specialist w firmie Avon,
  • oraz Maję Kowalską, Content & PR Managerkę w SalesManago.
Partnerzy mediowi: NowyMarketing.pl, Związek Firm Public Relations.
E-book znajduje się w załączniku dla Twojej informacji (do pobrania na dole strony). Jeśli chcesz go udostępnić na zewnątrz, użyj tego linka. Dzięki!

Praca w PR: rynek i wymagania [e-book]

Szukasz pracy w PR? Chcesz dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? A może szukasz idealnego kandydata do pracy w Twoim zespole? Ten e-book...

Komentarz ekspercki - Marcin Olkowicz, ZFPR:

"Raport Pracuj.pl potwierdza inne obserwacje z rynku pracodawców branży komunikacji marketingowej i usług doradczych w tym obszarze. Obserwacje, z dużą dozą optymizmu, dotyczące zwiększonej dynamiki rynku, rosnącej liczby zapytań, wzrostu liczby kontraktów, ale także większych wyzwań. To możliwe powody wzrostu liczby poszukiwanych kandydatów o wysokich kompetencjach i specjalizacji.
Dane z ośrodków pozawarszawskich (dolnośląskie, pomorskie, małopolskie) potwierdzają także rosnące znaczenie firm PR z tych regionów. To dobra wiadomość. Klienci lokujący biznesy poza Warszawą poszukują eksperckich firm na swoim terenie.
Ciekawe wnioski płyną z obserwacji zmniejszonego udziału poszukiwanych kandydatów na stanowiska asystenckie. Może to przejaw odwrotu od zjawiska „junioryzacji” usług sektora PR? Klienci oczekują najwyższego standardu oferowanych usług i pogłębionej znajomości rynku. Usługi public relations wymagają szczególnych kompetencji i umiejętności. Doradztwo związane ze strategiami komunikowania się z otoczeniem to coraz bardziej wymagająca dziedzina: unikatowe połączenie wielu cech, wiedzy, postaw, kwalifikacji i kompetencji. Specjalistyczne kompetencje zawodowe w połączeniu z komunikatywnością, otwartością, ciekawością i rozumieniem współczesnego konsumenta, otoczenia, biznesu i społeczeństwa to standard wymagań od menedżera czy specjalisty w tej dziedzinie."
Marcin Olkowicz – trener i konsultant biznesu i komunikacji, wykładowca akademicki, doradca rozwoju kariery, ekspert procesów rozwojowych.

O Prowly
Prowly to aplikacja do działań Public Relations stworzona dla agencji, firmowych działów komunikacji i freelancerów. Oprogramowanie umożliwia tworzenie interaktywnych informacji prasowych, artykułów czy postów, publikowanie ich na stronach firmowych biur prasowych oraz dystrybucję do mediów i pomiar efektów. Z platformy korzysta już kilka tysięcy profesjonalistów z Polski, Europy i Stanów Zjednoczonych, a wśród nich członkowie zespołów PR takich marek, jak Vimeo, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Deloitte Digital, IKEA, Spotify, National Geographic czy Allegro.

Prowly należy do European Tech Alliance i wraz z największymi gigantami technologicznymi z Europy (King, Spotify, BlaBlaCar, Deezer) wspiera Komisję Europejską w budowie strategii Jednolitego Rynku Cyfrowego (DSM). Czytaj więcej na prowly.com.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

MarcinOlkowiczZFPR.png

grafika | 593 KB

Pobierz
Logo_horizontal_black.png

grafika | 6,24 KB

Pobierz
PracaPR_Prowly_Pracuj.png

grafika | 1,34 MB

Pobierz
Praca w PR - raport Prowly

pdf | 6,47 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.