Jak Prowly wspiera pozycjonowanie

Jak Prowly wspiera pozycjonowanie

Opublikowany

Informacje prasowe są świetnym źródłem pozycjonowania ze względu na swoją naturalność, która bardzo liczy się w działaniach SEO. Brand Journal od Prowly - oprócz funkcji wizerunkowych - może stanowić źródło jakościowego ruchu. Efektywność tego typu działań zależy przede wszystkim od dobrej strategii pozycjonowania oraz dużej konsekwencji w jej realizacji. Poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki dotyczące wykorzystywania Brand Journali do pozycjonowania publikowanych przez Ciebie treści.

Zanim zaczniesz

O tym, dlaczego strategia SEO powinna być połączona ze strategią PR pisał dla nas na łamach Prowly Magazine m.in. Damian Sałkowski:

How to connect your SEO strategy with your PR strategy?

SEO and PR are online marketing segments which overlap. Learn how to connect your SEO and PR strategies and how to understand the way they’re interrelated

Jeśli już to wiesz, zacznij od zdefiniowania słów kluczowych, które będą służyć Ci w pozycjonowaniu swoich treści. Jak je dobrać? Użyj Google Keyword Planner.

To z całą pewnością najbardziej popularne narzędzie od Google, które jest niezwykle proste w obsłudze. Aby dowiedzieć się, jak często wyszukiwane są konkretne sformułowania, wystarczy w widocznym pasku wpisać interesujące nas zapytanie. Dalej narzędzie pokaże nam średnią miesięczną liczbę wyszukań bądź, jeśli nas bardziej interesuje, również liczbę wyszukań w podziale na miesiące.

Anna Antczak, SEO Specialist w agencji Bluerank.

Więcej o narzędziach do planowania słów kluczowych znajdziesz w tekście Ani na blogu Bluerank.
Jeśli masz już listę słów kluczowych, teraz pozostaje przełożyć strategię na Brand Journal i treści w nim publikowane.

Czym nie musisz się martwić dzięki Prowly 😀

Przyjazna SEO struktura Brand Journala

Na pozycjonowanie wpływ ma nie tylko sama treść, ale i struktura strony, na jakiej jest publikowana. W dużym skrócie, Brand Journale Prowly zostały zaprojektowane tak, aby dać Ci pewność, że wyszukiwarka odczyta właściwie, na jaki temat piszesz.

Wysoki page speed

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na przyjazne pozycjonowanie jest prędkość strony (ang. page speed), na jakiej publikujesz swoje treści. Sprawdzisz ją tu.
Średni page speed Brand Journali tworzonych na Prowly to 98/100 - zarówno jeśli chodzi o wersję mobilną, jak i desktopową, co oznacza, że jest ona wygodna dla użytkowników i nie wymaga dodatkowych optymalizacji pod kątem struktury.

Pamiętaj tylko, że na prędkość strony wpływa też rozmiar plików graficznych, jakie zamieszczasz na swoich treściach np. w formie załączników do informacji prasowej lub press kitów. Mowa tu konkretnie o obrazkach.

Wskazówka: Publikując obrazki w Brand Journalu staraj się - jeśli tylko możesz - używać formatu JPG (jest lżejszy niż PNG) w przestrzeni kolorystycznej RGB (jest przyjaźniejsza niż CMYK dedykowany materiałom do druku)

- podpowiada Kamil Skrzypiński, Software Developer w Prowly.

Pełna responsywność

O roli responsywności w projektowaniu stron mówić dużo nie trzeba – to tzw. must have. 50% ruchu w internecie generują dziś telefony komórkowe. Responsywność Brand Journala sprawia, że doświadczenie z treścią jest takie samo bez względu na urządzenie, na jakim jest otwierana.

O czym musisz pamiętać sam 🔥

Skonfiguruj ustawienia SEO Brand Journala

Uzupełnij pola SEO title (tytuł Brand Journala w wyszukiwarce), SEO description (opis Brand Journala w wyszukiwarce) oraz Keywords (słowa kluczowe, które zdefiniowałeś na etapie strategii). Nie zapomnij również o podpięciu ID swojego konta na Google Analytics, by zliczało ruch z Twojego Brand Journala.
Stories -> Brand Journals -> Settings<br>

Stories -> Brand Journals -> Settings

Przekieruj Brand Journal na własną domenę

Brand Journal możesz trzymać na naszej subdomenie (nazwa.prowly.com), przekierować go na subdomenę własną (nazwa.firma.pl) lub pod unikalny adres www (nazwa.pl). O ile nasza domena jest dość silna ze względu na historię w wyszukiwarce, o tyle dużo bardziej skutecznym rozwiązaniem jest przekierowanie Brand Journala na subdomenę własną – wzmocni to siłę Twojej domeny w Google. Przekierowanie Brand Journala na nową domenę wymaga budowy jej pozycjonowania praktycznie od zera. Więcej o tym, jak tworzyć przekierowania znajdziesz tu.
Stories -> Brand Journals -> Settings

Stories -> Brand Journals -> Settings

Zadbaj o H1 i H2 strony głównej Brand Journala

H1 i H2 to mniej więcej to samo, co tytuł i lead informacji prasowej, tyle że odnosi się stricte do SEO. To te dwa elementy najsilniej pozycjonują strony i ich podstrony w wyszukiwarce. Odpowiednikiem H1 w Prowly jest Title, czyli tytuł Brand Journala, a H2 – Welcome Greetings. Pamiętaj, aby w treści tych dwóch pól zawierały się Twoje słowa kluczowe.
Stories -> Brand Journals -> Settings

Stories -> Brand Journals -> Settings

Zadbaj o H1 i H2 publikowanych treści

Analogicznie do H1 i H2 pamiętaj o używaniu słów kluczowych w tytule i leadzie swoich informacji prasowych czy też innych treści, jakie publikujesz w Brand Journalu (Stories). Nie daj się przy tym oczywiście zwariować – publikowane przez Ciebie treści mają być przede wszystkim naturalne i angażujące. Warto stosować słowa kluczowe, jeśli tylko nie obniżają jakości tekstu.
Story Creator<br>

Story Creator

Używaj tagów

Tworząc każdą treść (Story) masz możliwość dodania do niej tagów i włączenia możliwości ich wyświetlania. Pamiętaj o tagach – tworzą one dodatkowe linki w wyszukiwarce. W idealnym scenariuszu tagi powinny odpowiadać zdefiniowanym przez Ciebie słowom kluczowym.
New Story<br>

New Story

Dbaj o linkowanie

Google ceni sobie linki do miejsc wysokiej jakości, z długą historią w wyszukiwarce. Wprowadzaj odniesienia do takich stron w swoich treściach. Story Creator umożliwia różne sposoby linkowania zewnętrznych treści – wszystkie mają odpowiednie atrybuty, dzięki którym śledzi je wyszukiwarka.
Linka możesz dodać do treści paragrafu (tak jak tu) lub możesz go również osadzić w treści jako zupełnie osobny element (tak jak poniżej):

Smart and Easy PR CRM

Twórz i rozsyłaj informacje prasowe do mediów. Zwiększ ich widoczność w sieci, budując nowoczesny newsroom Twojej marki.

Wskazówka: Materiały wideo publikowane na YouTube świetnie wspierają pozycjonowanie. Jeśli dysponujesz materiałami wideo, możesz publikować je jako osobne Stories, dodając tytuł i opis wideo oraz używając formatu Middle Hero Video do osadzenia materiału.

Więcej informacji o tym, jak wytypować słowa kluczowe i jak wspierać pozycjonowanie dzięki Brand Journalom znajdziesz w obszernym ebooku, który wydaliśmy jakiś czas temu:

Link building dla Brand Journali od Prowly - Brand Journal Prowly

Masz ciekawe treści, ale nie wiesz jak dotrzeć z nimi do potencjalnych czytelników? Przedstawiamy nasz nowy ebook, który pomoże Ci zwiększyć dotarcie dzięki pozycjonowaniu treści PR publikowanych na Brand Journalach od Prowly.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Design, który działa – 8 zasad projektowania Brand Journali na Prowly

temu

Brand Journal Prowly to moduł najczęściej wykorzystywany do prowadzenia biur prasowych online. Ze względu na swoją elastyczność równie dobrze sprawdza się także w prowadzeniu bloga czy magazynu online marki. Niektórzy klienci wykorzystują go nawet do postawienia całej strony internetowej. Oto kilka prostych zasad, które pomogą Ci stworzyć użyteczny i czytelny serwis, bez względu na to, jaką rolę będzie pełnił wśród Twoich odbiorców.
Link building na Brand Journalach Prowly

temu

Masz ciekawe treści, ale nie wiesz jak dotrzeć z nimi do potencjalnych czytelników? Przedstawiamy nasz nowy ebook, który pomoże Ci zwiększyć dotarcie dzięki pozycjonowaniu treści PR publikowanych na Brand Journalach Prowly. 
O jakie wskaźniki wzbogacisz swoje raporty PR-owe dzięki Prowly

temu

O tym, że trzeba mierzyć działania PR w teorii wiemy wszyscy. W praktyce nie każdy wie, jak za to się zabrać. Tu pojawiamy się my.
Junior Ruby Developer  🔙🔚

temu

Cześć! Podobno nadeszły czasy, w których firmie bez biura ze zjeżdżalnią ciężko jest znaleźć dobrych programistów. Zjeżdżalni nie mamy, mamy za to taras i kawałek ogródka, na który chętnie Cię zaprosimy, jeśli tylko masz odrobinę doświadczenia w rozwoju aplikacji w Ruby / Ruby on Rails i szukasz dla siebie nowego miejsca.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.