Changing the game, czyli Allegro i Prowly na #PRWD

Changing the game, czyli Allegro i Prowly na #PRWD

Opublikowany

Czasy, w których informacja prasowa była podstawowym źródłem informacji o firmie, a rola PR-owca sprowadzała się do jej dystrybucji w mediach, dawno minęły. Branża Public Relations przeżywa ciekawe zmiany, u źródeł których leży digitalizacja społeczeństwa i relacji w nim budowanych oraz pielęgnowanych. Cykl komunikacyjny trwa dziś całą dobę. Żyjemy w informacyjnej bańce. Liderem opinii może być każdy. W obliczu tych zmian rola Public Relations zmienia się. W którą  stronę zmierza rynek? Zaprezentowaliśmy podczas PR Webinar Day, opowiadając przy okazji o projekcie realizowanym dla i we współpracy z działem komunikacji korporacyjnej Allegro.

PR Webinar Day było całodniowym eventem, na który złożyło się kilkanaście internetowych spotkań (webinarów) prowadzonych przez najlepszych ekspertów od komunikacji i mediów - praktyków PR, blogerów i dziennikarzy. Wydarzenie organizowaliśmy wspólnie z działem komunikacji korporacyjnej Allegro, a patronem medialnym został magazyn Brief.
PR Webinar Day było pierwszą internetową konferencją poświęconą nowym trendom w PR-ze. Podczas wydarzenia mieliśmy okazję posłuchać wspaniałych ekspertów od komunikacji w różnych jej aspektach. Konferencję podzieliliśmy na trzy bloki tematyczne: trendy, działanie i oddziaływanie.

Otwarciu #PRWD prowadzonemu przeze mnie i Pawła Klimiuka oraz Michała Bonarowskiego z Allegro towarzyszyło ogłoszenie efektów naszej współpracy. Wspólnie z i dla Allegro opracowaliśmy rozwiązanie technologiczne, które umożliwiło zaprojektowanie i wdrożenie medium własnego marki Allegro, jakim będzie Magazyn Allegro. Podczas otwarcia pokazaliśmy uczestnikom, jak wyglądać będzie Magazyn i zaprosiliśmy ich do zamkniętych beta testów. Wraz z premierą Magazynu Allegro w ręce naszych użytkowników oddamy funkcje, które umożliwiać będą tworzenie mediów własnych marek z użyciem platformy.

Poniżej obejrzeć możecie naszą wczorajszą prezentację:

Podsumowując raz jeszcze #PRWD w liczbach:

1 dzień
18 ekspertów od komunikacji
16 webinarów poświęconych nowym trendom w komunikacji
917 wizyt w systemie webinarowym
80% doskonałych ocen webinarów
747 widzów poprzez Periscope bezpośrednio w aplikacji
218 wyników w social media
222 800 łączny zasięg naszych własnych postów o PRWD na Facebooku
193 wzmianki o #PRWD na Twitterze
42 000 łączny zasięg postów o #PRWD na Twitterze w 1 dzień

Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i pozytywne emocje, których nam wczoraj dostarczyli. #PRWD nie miałoby bowiem sensu bez dyskusji i zaangażowania właśnie. No i jeśli ktoś Wam kiedyś powie, że konferencji online dla prawie 1800 osób nie da się zorganizować w kilkanaście dni, to przypomnijcie sobie tego posta ;)

Udostępnij

Powiązane artykuły
Allegro tworzy własne medium na Prowly

temu

Allegro, największa platforma transakcyjna online w Polsce, uruchamia nowy serwis dedykowany działaniom komunikacyjnym: _magazyn.Allegro. Serwis został zaprojektowany i uruchomiony z wykorzystaniem aplikacji dla PR-owców Prowly, która wprowadza tym samym nowe funkcje do swojej oferty.
PR Webinar Day - pierwsza konferencja online o nowych trendach w komunikacji

temu

17 czerwca br. odbędzie się pierwsza internetowa konferencja poświęcona nowym trendom w komunikacji. PR Webinar Day będzie całodniowym wydarzeniem online, na które złoży się kilkanaście internetowych spotkań (webinarów) prowadzonych przez czołowych ekspertów od komunikacji i mediów. Organizatorem wydarzenia jest aplikacja dla PR-owców Prowly, a partnerem strategicznym największa platforma transakcyjna online w Polsce, Allegro. Podczas otwarcia PR Webinar Day przedstawiciele Prowly i Allegro zaprezentują branży efekty swojej współpracy.
Prowly S3E2: Brand Journal - ponadczasowa klasyka

temu

Brand Journal to już chyba nasz znak firmowy - taki ponadczasowy bohater. Wiemy, jak dużą wagę przykładasz na co dzień do estetyki i czytelności prezentowanych w nim treści. Grzechem byłoby zmieniać jego wygląd. Drobne usprawnienia pojawią się natomiast w panelu jego obsługi.
Design, który działa – 8 zasad projektowania Brand Journali na Prowly

temu

Brand Journal Prowly to moduł najczęściej wykorzystywany do prowadzenia biur prasowych online. Ze względu na swoją elastyczność równie dobrze sprawdza się także w prowadzeniu bloga czy magazynu online marki. Niektórzy klienci wykorzystują go nawet do postawienia całej strony internetowej. Oto kilka prostych zasad, które pomogą Ci stworzyć użyteczny i czytelny serwis, bez względu na to, jaką rolę będzie pełnił wśród Twoich odbiorców.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.