Ile to już akapitów razem? O elementach treści w (nowym) kreatorze.
Ile to już akapitów razem? O elementach treści w (nowym) kreatorze.

Ile to już akapitów razem? O elementach treści w (nowym) kreatorze.

Tworzenie informacji prasowej na Prowly można porównać do budowania z klocków. Całość powstaje poprzez dodawanie różnych rodzajów elementów tak, żeby powstała spójna wizualnie i interesująca treść. Sprawdziliśmy, jakie elementy w informacjach prasowych cieszą się największym powodzeniem wśród użytkowników Prowly. Zobacz, jakie popularne i rzadziej używane funkcje prezentujemy w kontekście nadchodzących zmian w kreatorze treści.

#1 Akapit (Paragraph)

Nikogo nie zdziwi, że najczęściej dodawany jest właśnie akapit. Stanowi on główny budulec prawie każdej informacji prasowej, chociaż, jak wiemy, coraz więcej odbiorców czyta oczami (zobacz np. to story).
sc_paragraph.png

#2 Galeria & Zdjęcie (Gallery, Image)

Komunikacja wizualna zdaje się dzisiaj wyprzedzać tę pisaną i piktogramy nie są już rezerwowane dzieciom, czy starożytnemu Egiptowi, stąd zupełnie nie dziwi wysoka lokata dla galerii (#6) oraz podium (#2) dla zdjęcia. Pamiętaj o np. Unsplash.com, z którego zupełnie za darmo możesz pobrać piękne zdjęcia.
SC_image.png

#3 Śródtytuły (Subheading A, Subheading B)

Te dwa elementy pozwalają uczynić tekst bardziej przejrzystym i podzielić go na sekcje, które umożliwią lepszą nawigację po artykule. Ponadto, jeśli zawierają dobre słowa kluczowe,  pozytywnie wpływają na pozycjonowanie się artykułu w Google (chodzi o tzw. “nagłówki” H2, H3, które dają robotom Googla informacje o tym, co jest w tekście).
SC_title.gif

#4 Cytat (Quote)

Lubiany przez wszystkich, nadający tekstowi bardziej personalny charakter znalazł się na 4. miejscu naszego zestawienia.
sc_quote.png

#5 Przypis (Annotation)

Tekst dodawany mniejszą, lekko wyszarzoną czcionką pozwala na to, żeby np. na końcu informacji prasowej przekazać informację o np. metodologii badania albo krótkie bio autora. Widać to fajnie np w tym story.
sc_annotacja.png
W nowej odsłonie kreatora treści wszystkie wymienione wyżej elementy nadal będą dodawane poprzez kliknięcie na ikonę plusa.
sc-plus_small.gif

Jak możesz tworzyć jeszcze ciekawsze treści?

To, że paragraf jest najbardziej popularny nikogo nie dziwi. Ze swojej strony zachęcam do zapoznania się z wachlarzem elementów, które wybrałam dla Was, bo wydają się interesujące i mają potencjał:

Posty z Facebooka, Instagrama, Tweety i GIFy oraz filmy z YouTube i Vimeo

Post z Facebooka, Twittera, Instagrama czy gif szybko osadzisz w informacji prasowej wklejając link do treści.
SC_twitter.gif

Inteligentne linki (Custom URL)

Jeśli chcesz umieścić w swojej treści link, możesz to zrobić za pomocą dedykowanego elementu (URL). Jeśli strona docelowa pozwoli, link wyświetli się w postaci kafelka z grafiką, fragmentem tekstu oraz zachęcającym do kliknięcia “Read more”
SC_url.png

Middle hero video & middle hero image (Full width video, Full width image)

Widać, że tworząc treści nasi klienci często sięgają po ten środek. Jeśli dysponujesz grafikami albo linkiem do filmu na youtube, które chcesz dobrze wyeksponować wizualnie, to zdecydowanie dla Ciebie. Podziałają na wyobraźnię ten i ten przykład.

Tabela (Table)

Z nowym kreatorem treści zyskasz możliwość umieszczenia w informacji prasowej tabeli, która będzie w pełni responsywna. Oznacza to, że niezależnie od tego, na jakim urządzeniu będzie oglądana Twoja informacja prasowa tabla wyświetli się estetycznie i czytelnie.
SC_tabela.gif

Linia rozdzielająca tekst i przycisk CTA (Divider, CTA button)

Te dwa elementy pozwolą przyciągnąć uwagę czytających. Jeśli w tekście chcesz zrobić przerywnik, ale niekoniecznie ma być to zdjęcie, to proponujemy tzw. divider, który może wyglądać np. tak:
sc_divider.png
CTA (eng. Call To Action) to przycisk, który przeniesie czytającego na wskazany przez Ciebie adres internetowy, coś takiego:
sc_button.png

Nowy kreator treści zostawi to, co dobre i lubiane oraz pozwoli na dodawanie nowych elementów (tutaj dostępna pełna lista funkcji). Zmieni się również mechanika niektórych akcji. Jeszcze przed wdrożeniem zmian, będziemy prezentować je w bardziej interaktywnej formie np. webinarów albo nagrań, więc jeśli ten wątek zdobył Twoje zainteresowanie, stay tuned! 

Powiązane artykuły
Social media press release - kiedy włączasz drugi bieg?
Nowe technologie i media wymogły już dawno temu nowy format informacji prasowych, czyli social media press release. O co chodzi? O łączenie treści informacji prasowej z innymi materiałami, którymi dzielisz się w sieci. Wszystko po to, by jeszcze mocniej angażować odbiorcę i skuteczniej docierać z komunikatem do mediów. Dzięki nowemu Story Creatorowi Prowly to możliwe.
Nowy kreator treści Prowly - 7 rzeczy, które warto wiedzieć 🤓

Jest wiele rzeczy, o których musisz pamiętać przy pisaniu PR-owych treści. Optymalizacja pod kątem SEO, listy i wyliczenia łamiące tekst, przydatne tabele czy nagłówki uwzględniające słowa kluczowe- wszystko to pomaga publikować artykuły dobrze “widoczne” w sieci. Niezmiennie jednak najważniejsza pozostaje jakość tekstu, jego unikalność i wartość, jaką oferujemy czytelnikowi. Kiedy masz już te wszystkie punkty odhaczone, czas umieścić swój artykuł online. W tym pomoże Ci nasz kreator.
Nowe oblicze wysyłek z Prowly

Od początku działania Prowly, swoje informacje prasowe dodawaliście do maili w postaci linków, które prowadziły do materiałów zamieszczonych na Brand Journalach. Muszę przyznać, że w Prowly wyjątkowo lubimy prostotę i nieinwazyjność tych plain-tekstowych maili, ale co jakiś czas dochodziły do nas słuchy, że to za mało. Najnowszą aktualizację modułu Pitch podsumujemy jednym, krótkim zdaniem: jest więcej. I jest to bezpośredni wynik rozwoju funkcji Prowly w zgodzie z Waszymi przyzwyczajeniami.
Zbliża się! Nowy kreator treści 🎉

W marcu 2018 udostępniliśmy wam zupełnie nowe Prowly, które poddane zostało kompletnej metamorfozie interfejsu, ulepszyliśmy dobrze znane funkcje oraz udostępniliśmy nowe rozwiązania. Wyjątkiem był Story Creator, czyli edytor treści. Tę część Prowly planujemy zaktualizować w październiku br.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.