Szklana kula nie pomoże, filtruj bazę kontaktów 🔮

Szklana kula nie pomoże, filtruj bazę kontaktów 🔮

Opublikowany

Twoja baza kontaktów może być duża lub mała, ale niezależnie od tego warto wiedzieć o niej jak najwięcej. Wprowadzając do Prowly informacje o kontaktach, umożliwiasz sobie zarządzanie tymi danymi poprzez np. filtrowanie i właśnie o filtrowaniu traktuje ten artykuł.

Czym jest filtrowanie bazy kontaktów?

Na podstawie wybranych kryteriów możesz odpytać Prowly z różnych informacji. Te kryteria to np.to,  czy kontakt kiedykolwiek wygenerował nam tzw. “bounce” albo czy otworzył link do naszej informacji prasowej.

Czego mogę się dowiedzieć o mojej bazie, filtrując?

Kryteria, po których możesz dokonać filtrowania są dostępne w module Audience, Filters. To tam dzieje się ta magia - poniżej znajdziesz szybkie przykłady tego, jakie informacje możesz uzyskać używając konkretnych filtrów: 
 • TAG - jeśli tagujesz swoją bazę, możesz szybko uzyskać listę kontaktów, które np. mają konkretny tag, np. są w branży spożywczej, bo mają tag “spożywcza”
 • COMPANY NAME - a może chcesz odsiać z bazy tych, którzy pracują w konkretnej organizacji?
 • GROUP - tutaj możesz sprawdzić, jakie kontakty są w danej grupie, którą masz już utworzoną na koncie w Prowly albo (za pomocą opcji “is empty”) wyszukać te konakty, które nie są w żadnej grupie - to cenna informacja, bo może nie są do nich wysyłane żadne mailingi?
 • GDPR SCOPE - jeśli korzystasz z GDPR managera, to coś dla Ciebie - możesz sprawdzić, które kontakty wyraziły zgodę na konkretne cele przetwarzania danych osobowych
 • CREATED BY - chcesz zerknąć na to, które kontakty zostały przez Ciebie dodane do bazy? wybierz ten filtr i siebie jako “autora” kontaktu
 • HIGHLIGHT - stosujesz gwiazdki? za pomocą tego filtra szybko znajdziesz swoje zagwiazdkowane kontakty, ale również te, które nie mają tego odznaczenia
 • OPEN RATE (%) - open rate to stosunek wiadomości otwartych do wszystkich wysłanych; możesz sprawdzić np. które z Twoich kontaktów otwierają ponad połowę tego, co do nich wysyłasz (greater than 50%)
 • CLICK RATE (%) - click rate to stosunek liczby kliknięć w link do tego, ile było w sumie wysłanych wiadomości - może chcesz wyszukać kontakty, nigdy nie kliknęły w Twój link? Wybierz Click rate is 0.
 • BOUNCE RATE (%) - bounce rate to stosunek wiadomości, które zostały “odbite” przez skrzynkę odbiorcy do wszystkich wysyłek; dowiedz się np. które adresy mailowe odbijają większość Twoich wiadomości poprzez wybór Bounce rate greater than 50%
 • OPENS - tak jak Open rate to stosunek procentowy, tak czy Opens możesz liczbowo wskazać w filtrach np. które kontakty otworzyły przynajmniej 1 mail od Ciebie (Opens greater than 1)
 • CLICKS - tutaj sprawdzisz, kto kliknął np. więcej niż 10 razy w Twoje linki poprzez konfigurację Clicks greater than 10
 • BOUNCES - a może chcesz dowiedzieć się, które z Twoich kontaktów przynajmniej raz odbiły Twoją wiadomość? Wybierz Bounces greater than 1
 • MAILING - korzystając z tego filtra możesz wybrać odbiorców konkretnej wiadomości, jaka była przez Ciebie wysyłana z Prrowly
 • STORY - ten filtr pozwala szybko zlokalizować tych z Twojej bazy, którzy kliknęli w link do wybranej przez Ciebie informacji prasowej - przydatne, bo wiesz od razu, kto był zainteresowany tym materiałem
 • CREATED AT - pamiętasz, że importowaliście kontakty miesiąc temu, ale nie wiesz, które z nich to były? za pomocą tego filtra szybko dowiesz się, które kontakty dołączyły do bazy w konkretnym dniu
Filtry możesz dowolnie ze sobą łączyć i tworzyć złożone filtry. Najważniejsze to zadać sobie pytanie i skonfigurować filtry tak, żeby uzyskać na nie odpowiedź.

Zacznij od prostych zapytań, a z czasem nabierzesz wyczucia. Jeśli będzie potrzebna pomoc - jesteśmy w pogotowiu na czacie w aplikacji!

Dowiedz się jeszcze więcej z artykułu w naszym centrum pomocy tutaj.

Udostępnij

Powiązane artykuły
3 sposoby tworzenia maila z informacją prasową

temu

Nie jest tajemnicą, że dobrze skonstruowany mail może zdecydować o życiu i śmierci nawet najlepiej dopieszczonej informacji prasowej. Jak pisać, by zachęcać dziennikarzy do otwierania przesyłanych materiałów?
Jaką rolę odgrywasz na koncie Prowly?

temu

Do konta na Prowly logujesz się za pomocą adresu mailowego. Dla aplikacji jest on Twoim identyfikatorem, do którego jest przypisana tzw. rola. Rola określa to, jaki masz dostęp do funkcji aplikacji. Dowiedz się, jak możesz nimi zarządzać i do czego mogą się przydać.
Kiedy wysłać informację prasową?

temu

O zdobyciu uwagi dziennikarzy czy obecności w kluczowych mediach decydują dziesiątki czynników: od relacji z daną osobą, przez kalendarz redakcyjny, po sam temat ogłoszenia. Czasem jednak o sukcesie i porażce decydują jak proste rzeczy, jak… godzina wysyłki informacji prasowej. Kiedy najlepiej klikać „wyślij”? Sprawdzamy!
Analizuj swoje wysyłki - czyli o statystykach mailingów

temu

Wysyłając mailing dokonujesz wielu wyborów - zastanawiasz się, jaki tytuł nadać wiadomości, co wpisać w treść, do kogo wysłać tę konkretną informację prasową. Wszystkie te decyzje zaowocują wysyłką, której efekty warto zmierzyć poprzez analizę statystyk wysyłek.

3 sposoby tworzenia maila z informacją prasową

Nie jest tajemnicą, że dobrze skonstruowany mail może zdecydować o życiu i śmierci nawet najlepiej dopieszczonej informacji prasowej. Jak pisać, by zachęcać dziennikarzy do otwierania przesyłanych materiałów?