Kiedy wysłać informację prasową?

Kiedy wysłać informację prasową?

Opublikowany

O zdobyciu uwagi dziennikarzy czy obecności w kluczowych mediach decydują dziesiątki czynników: od relacji z daną osobą, przez kalendarz redakcyjny, po sam temat ogłoszenia. Czasem jednak o sukcesie i porażce decydują jak proste rzeczy, jak… godzina wysyłki informacji prasowej. Kiedy najlepiej klikać „wyślij”? Sprawdzamy!

Wiesz już, jak napisać informację prasową. Twój materiał jest gotowy i tylko czeka, by polecieć do mediów i przekazać światu fantastyczne wieści? 

Byłoby szkoda wysłać go w złym momencie... 😳

Im więcej osób zobaczy i otworzy Twoją wiadomość, tym większa szansa, że osiągniesz założony efekt. Według Freshmaila, średni Open Rate (czyli stosunek wiadomości otwartych do wszystkich wysłanych) dla branży PR wynosi ok 22%. My wiemy, że stać Cię nawet na 100%!
Aby ułatwić Ci zadanie sprawdziliśmy, w który dzień tygodnia dziennikarze otwierają najwięcej informacji prasowych. Obstawiasz, że poniedziałek, kiedy wypoczęci po weekendzie wracają do pracy? Może wtorek? Nic z tego! Od dziś swoje najważniejsze ogłoszenia wysyłaj przede wszystkim w czwartki, kiedy średni open rate wynosi ponad 26%!
giphy
Giphy
Najmniej informacji prasowych jest otwieranych w środy i piątki. W tych dniach w czeluściach skrzynek mailowych ginie ok 85% wiadomości. O tym, że wysyłanie takich materiałów w ciągu weekendu jest bez sensu, chyba nie muszę mówić?
Kiedy wysyłać informacje prasowe - podział wg dni

Kiedy wysyłać informacje prasowe - podział wg dni

Najlepszą porą dnia na wysyłkę jest przedział pomiędzy 10:00 i 14:00 - w tych godzinach dziennikarze otwierają ok 1/3 otrzymanych wiadomości. Nieco mniej efektywne są poranki: 20.5% otwartych maili między 6:00 i 10:00. Także po 14:00 widać mały spadek, kiedy uwagę odbiorców zdobywa 26% wiadomości. Wysyłki po godzinie 18:00 zalecamy już tylko w absolutnie nagłych wypadkach 👍
Kiedy wysyłać informacje prasowe - pory dnia

Kiedy wysyłać informacje prasowe - pory dnia

Planując kalendarz wysyłkowy, staraj się uwzględniać najlepsze możliwe dni i godziny otwarć. Według naszych danych, idealnym połączeniem jest czwartek 10:00 - 14:00. Omijaj, środy, piątki i weekendy, gdy szanse na efektywne dotarcie są najniższe. A jeśli masz inne doświadczenia, koniecznie się nimi podziel na rafal@prowly.com!

Powodzenia!

Udostępnij

Jaką rolę odgrywasz na koncie Prowly?

Do konta na Prowly logujesz się za pomocą adresu mailowego. Dla aplikacji jest on Twoim identyfikatorem, do którego jest przypisana tzw. rola. Rola określa to, jaki masz dostęp do funkcji aplikacji. Dowiedz się, jak możesz nimi zarządzać i do czego mogą się przydać.