Kiedy wysłać informację prasową?

Kiedy wysłać informację prasową?

Opublikowany

O zdobyciu uwagi dziennikarzy czy obecności w kluczowych mediach decydują dziesiątki czynników: od relacji z daną osobą, przez kalendarz redakcyjny, po sam temat ogłoszenia. Czasem jednak o sukcesie i porażce decydują jak proste rzeczy, jak… godzina wysyłki informacji prasowej. Kiedy najlepiej klikać „wyślij”? Sprawdzamy!

Wiesz już, jak napisać informację prasową. Twój materiał jest gotowy i tylko czeka, by polecieć do mediów i przekazać światu fantastyczne wieści? 

Byłoby szkoda wysłać go w złym momencie... 😳

Im więcej osób zobaczy i otworzy Twoją wiadomość, tym większa szansa, że osiągniesz założony efekt. Według Freshmaila, średni Open Rate (czyli stosunek wiadomości otwartych do wszystkich wysłanych) dla branży PR wynosi ok 22%. My wiemy, że stać Cię nawet na 100%!
Zacznij darmowy test
Aby ułatwić Ci zadanie sprawdziliśmy, w który dzień tygodnia dziennikarze otwierają najwięcej informacji prasowych. Obstawiasz, że poniedziałek, kiedy wypoczęci po weekendzie wracają do pracy? Może wtorek? Nic z tego! Od dziś swoje najważniejsze ogłoszenia wysyłaj przede wszystkim w czwartki, kiedy średni open rate wynosi ponad 26%!
giphy
Giphy
Najmniej informacji prasowych jest otwieranych w środy i piątki. W tych dniach w czeluściach skrzynek mailowych ginie ok 85% wiadomości. O tym, że wysyłanie takich materiałów w ciągu weekendu jest bez sensu, chyba nie muszę mówić?
Kiedy wysyłać informacje prasowe - podział wg dni

Kiedy wysyłać informacje prasowe - podział wg dni

Najlepszą porą dnia na wysyłkę jest przedział pomiędzy 10:00 i 14:00 - w tych godzinach dziennikarze otwierają ok 1/3 otrzymanych wiadomości. Nieco mniej efektywne są poranki: 20.5% otwartych maili między 6:00 i 10:00. Także po 14:00 widać mały spadek, kiedy uwagę odbiorców zdobywa 26% wiadomości. Wysyłki po godzinie 18:00 zalecamy już tylko w absolutnie nagłych wypadkach 👍
Kiedy wysyłać informacje prasowe - pory dnia

Kiedy wysyłać informacje prasowe - pory dnia

Planując kalendarz wysyłkowy, staraj się uwzględniać najlepsze możliwe dni i godziny otwarć. Według naszych danych, idealnym połączeniem jest czwartek 10:00 - 14:00. Omijaj, środy, piątki i weekendy, gdy szanse na efektywne dotarcie są najniższe. A jeśli masz inne doświadczenia, koniecznie się nimi podziel na rafal@prowly.com!

Powodzenia!

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.