5 aplikacji, z których warto korzystać, jeśli masz Prowly
5 aplikacji, z których warto korzystać, jeśli masz Prowly

5 aplikacji, z których warto korzystać, jeśli masz Prowly

Twój zespół PR działa już na Prowly? Gratulacje! Dziś wybrałem kilka aplikacji, które pozwolą Ci działać jeszcze sprawniej i efektywniej.

Poniżej znajdziesz listę pięciu aplikacji, z których korzystam na co dzień - każda z nich sprawdza się idealnie w połączeniu z pracą na Prowly. Znajdziesz pośród nich zarówno narzędzia analityczne, jak i rozwiązania pozwalające angażować użytkowników odwiedzających Twój Brand Journal: dziennikarzy, potencjalnych klientów, inwestorów czy partnerów biznesowych.

1. AddThis – pop-upy, formularze, łatwe udostępnianie

Nasze Brand Journale są wyposażone w podstawowe funkcje pozwalające angażować czytelników czy umożliwiać im zostawienie adresu email. Jeśli potrzebujesz bardziej zaawansowanych rozwiązań, wypróbuj AddThis. To proste w obsłudze narzędzie, dzięki któremu wzbogacisz swój Brand Journal o dodatkowe funkcje. Pośród nich znajdziesz m.in. panele z przyciskami do udostępnienia Twoich treści i pop-py z polecanymi materiałami czy formularzami zapisu do listy kontaktów.
www.addthis.com

www.addthis.com

AddThis zainstalujesz na każdym Brand Journalu Pro. Instalacja jest bajecznie prosta: wystarczy, że w swoim panelu AddThis pobierzesz kod (przycisk „Get the Code” w prawym górnym rogu ekranu), który następnie wkleisz w pole integracji na ekranie ustawień swojego biura prasowego. Będzie działać już po chwili 😊
Sprawdź też: sumo.com

2. Intercom – zautomatyzowany czat z czytelnikami

Aplikacja o nieomal niewyczerpanym potencjale. Intercom umożliwia obustronny kontakt między Tobą, a osobami odwiedzającymi Twoje biuro prasowe. Jeśli korzystasz z Prowly, widzisz go na co dzień w prawym, dolnym rogu ekranu – to niebieska ikona czatu, dzięki której możesz do nas napisać zawsze, gdy masz pytania dotyczące naszej aplikacji.
www.intercom.com

www.intercom.com

Intercom to jednak coś więcej, niż prosty czat. Dzięki automatyzacji możesz podpowiadać konkretne treści lub działania użytkownikom odwiedzającym określone materiały. W ten sposób możesz np. zachęcać osoby odwiedzające zakładkę „kontakt”, by dodały swój adres mailowy do Twojej bazy mediów, lub proponować wizytę na Twojej stronie produktowej. Całość oczywiście z dostępem do zbiorczych danych liczbowych, dzięki którym przeanalizujesz efekty i wprowadzisz odpowiednie poprawki do swoich wiadomości.
Aplikację zainstalujesz na każdym Brand Journalu Pro. Pobierz kod instalacji ze swojego konta na intercom.com, a następnie wklej go w okno integracji na ekranie ustawień biura prasowego.
Sprawdź też: LiveChat

3. Brand24 – monitoring internetu

Monitoring internetu to jedna z absolutnych podstaw dzisiejszej komunikacji. Sieć – w szczególności social media – działa błyskawicznie i, gdy tylko pojawiają się wzmianki dotyczące naszej firmy czy klienta, warto być jedną z pierwszych osób, które to zauważą. W ten sposób nie tylko zmonitorujesz publikacje, które pojawiły się po Twojej wysyłce przeprowadzonej z Prowly, ale i masz szansę wyłapać negatywne opinie, komentarze, artykuły czy filmy wideo, które bardzo szybko mogą być źródłem kryzysu reputacyjnego.
www.brand24.pl

www.brand24.pl

Jak najlepiej zacząć przygodę z Brand24? Po rejestracji w aplikacji ustaw monitoring pod frazę, którą uwzględniłeś w tytule ostatniej informacji prasowej na Prowly. W ten sposób dotrzesz do znacznej części publikacji, które powstały dzięki tej konkretnej wysyłce. Warto ten krok powtarzać przy każdym nowym materiale.
Bonus: odpowiednio skonfigurowane konto pomoże wyłapywać hasła i frazy dotyczące Twojej branży lub tematów, w których Ty i Twoja firma jesteście aktywni. To potencjał na świetne akcje real-time-marketingowe. Nie musisz obserwować monitoringu 24/7 – po prostu ustaw odpowiednie powiadomienia i koniecznie pobierz aplikację mobilną!
Sprawdź też: SentiOne, Mention

4. SemRush – wsparcie w pozycjonowaniu online

Jeśli ważny jest dla Ciebie ruch organiczny przychodzący z sieci (jak wskazuje Iliyana Stareva, autorka koncepcji Inbound PR, jako PR-owcy powinniśmy do tego przykładać szczególną uwagę), przy tworzeniu nowych treści na biurze prasowym koniecznie zwróć uwagę na słowa i frazy kluczowe, które pomogą ją wypozycjonować. SemRush pozwoli Ci w szybki sposób sprawdzić wybrane przez Ciebie frazy, oceni ich konkurencyjność i przygotuje listę pokrewnych, które również możesz wykorzystać. Pozyskane wskazówki użyj przy tworzeniu tytułów treści czy nagłówków w tekście, ale powinieneś je także wziąć pod uwagę w nazwach dodawanych grafik i załączników.
www.semrush.com

www.semrush.com

SemRush oferuje także bogatą analitykę domen internetowych, dzięki której sprawdzisz potencjał konkretnych stron www, na przykład pod kątem pozyskiwania backlinków (odnośników do Twojej strony internetowej, dzięki którym będzie się lepiej pozycjonowała). Ponieważ już dziś zespoły PR wchodzą w te kompetencje, znajdź chwilę czasu i zobacz, jak korzystać z tych funkcji.
Sprawdź też: LongTailPro, Keyword Planner

5. Asana – proste zarządzanie pracą

Testowałem różne aplikacje do zarządzania pracą i projektami, od darmowego Trello po Wunderlist. Zatrzymałem się dopiero przy Asanie – ma wygodny interfejs i umożliwia zarządzanie wieloma projektami na raz. Świetnie się sprawdzi zarówno w prowadzeniu skomplikowanych kampanii PR-owych, jak i w stałym zarządzaniu biurem prasowym czy serwisem content marketingowym. Darmowa wersja pozwala na współpracę nawet 15 osób.
www.asana.com

www.asana.com

Asana dysponuje też prostą aplikacją mobilną pozwalającą na zarządzanie bieżącymi zadaniami. Jeśli używasz telefonu z systemem Android, zwróć uwagę na widget wyświetlający listę zadań na ekranie głównym.
Sprawdź też: Trello, Wunderlist
Screen Shot 2018-02-04 at 12.44.59.png
Jeśli masz jakieś pytania, pisz do mnie na rafal@prowly.com – z każdej aplikacji korzystam na co dzień i w razie potrzeby pomogę na tyle, na ile będę umiał 😊
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.