Zaprzyjaźnij się z Prowly w 90 minut

E-poradnik dla nowych użytkowników

Zaprzyjaźnij się z Prowly w 90 minut

Wyobraź sobie taką sytuację: przychodzisz rano do pracy, otwierasz laptopa i jedną aplikację. Na dzień dobry widzisz, ile wizyt wygenerowało ostatnio Twoje biuro prasowe czy e-magazyn, która informacja czy artykuł jest ostatnio najpopularniejsza wśród Twoich czytelników oraz kto z Twojej bazy kontaktów ją ostatnio odwiedzał. Przed lunchem planujesz sobie wysyłkę. Możesz iść zjeść, bo zrealizuje się sama. To tylko część możliwości Prowly, z którym właśnie rozpoczynasz swoją przygodę. Teraz opowiemy Ci, jak opanować podstawy i szybko wdrożyć narzędzie w rutynę swojej pracy. Nie zajmie Ci to więcej niż 90 minut.

Nie masz jeszcze konta? Załóż je teraz

Nie masz jeszcze konta? Załóż je teraz

Screen Shot 2018-02-04 at 12.44.59.png

Zanim zaczniesz:

Aby efektywnie przejść przez najważniejsze kroki w konfiguracji swojego konta w Prowly, miej pod ręką:
  • Bazę mediów
    Są tylko dwa wymagania, aby Twoja baza zaimportowała się prawidłowo: format pliku (xls lub csv) i generalna zasada, aby kolumny odpowiadały tym samym wartościom (czyli np. w kolumnie e-mail znajdowały się tylko adresy e-mail). Reszta się nie liczy - plików możesz mieć dowolną ilość i nawet jeśli część danych będzie się pokrywała, Prowly nie zaimportuje dwa razy tego samego adresu e-mail do Twojej bazy w Audience.
  • Zestaw materiałów dla prasy
    Jeśli przesyłałeś w przeszłości materiały prasowe do mediów, z pewnością nimi dysponujesz. Miej pod ręką dwie ostatnie i zestaw materiałów wizualnych, a przynajmniej logo swojej firmy. Jeśli takich nie posiadasz, pomiń ten krok.
Screen Shot 2018-02-04 at 12.44.59.png

Gotowy? To zaczynamy.

1/ Konfiguracja Brand Journala (do 30 minut)

Po zalogowaniu się do aplikacji wejdź w zakładkę Brand Journals i w submenu tego modułu wybierz Settings (ustawienia). W nowym oknie pojawi Ci się m.in. opcja wgrania logo i zdefiniowania koloru przewodniego Twojego Brand Journala. Zrób to 💪
Screen Shot 2018-03-08 at 18.25.14.png
Następnie, wejdź w zakładkę Social media streams i poprzez wklejenie linka dodaj kanały społecznościowe, w których komunikuje się Twoja marka. Jeśli nie prowadzisz żadnych kanałów społecznościowych, możesz pominąć ten krok.
Screen Shot 2018-03-08 at 18.26.48.png
W zakładce Media contacts dodasz profile osób, które odpowiedzialne są za prowadzenie Brand Journala i do których chcesz przekierowywać zapytania z niego spływające. Zmiany na swoim Brand Journalu możesz śledzić na bieżąco, klikając w Preview (podgląd).
Screen Shot 2018-03-08 at 18.27.41.png

Opcjonalnie: Jeśli chcesz od razu zdefiniować nazwy zakładek tematycznych w swoim Brand Journalu, kliknij w sekcję Tabs (zakładki), by wprowadzić ich nazwy. W przeciwnym wypadku, wszystkie tworzone przez Ciebie treści automatycznie trafiać będą w predefiniowaną zakładkę o nazwie „aktualności”.

Jeśli dysponujesz materiałami dla prasy w formie press kitów, wejdź w zakładkę o tej nazwie, stwórz foldery i załaduj pliki, które mają do niego trafić.

2/ Publikacja pierwszych treści (10 minut na jedną)

Zanim zaczniesz robić wysyłki i kierować ruch do swojego Brand Journala, przyda się go wypełnić choćby kilkoma treściami z przeszłości (na start wystarczą Ci spokojnie dwie). Jeśli takimi dysponujesz, wprowadź każdą poprzez kliknięcie w nazwę New story (nowa treść), uzupełnienie informacji podstawowych w pierwszym kroku i wprowadzenie treści w kroku drugim (czyli kreatorze treści).

Treści wprowadzasz do kreatora w formie elementów, które dowolnie możesz ze sobą zestawiać – do wyboru masz różne opcje, od klasycznych formatów tekstowych, przez zdjęcia, galerie zdjęć czy wideo, po konwersacje z mediów społecznościowych.
Screen Shot 2018-03-08 at 18.32.28.png
Każdą z tworzonych treści opublikować możesz z datą wsteczną – poprzez kliknięcie w zegar w widoku głównym listy treści i wybór interesującej Cię daty. Nie przejmuj się, jeśli treści do wprowadzenia jest więcej niż dwie. Możesz robić to systematycznie lub poprosić nas o pomoc, pisząc na support@prowly.com.
Screen Shot 2018-03-08 at 18.34.14.png
Teraz pora na nową treść, którą dopiero planujesz rozesłać do mediów. Wprowadź ją do kreatora i nie publikuj, zanim nie dokonasz wysyłki (bo po wysyłce opublikuje się automatycznie).

3/ Import bazy mediów (do 10 minut)

Przejdź do zakładki Audience i w submenu wybierz opcję Import. Wybierz plik, który chcesz wgrać. W następnym kroku pojawi się widok wyboru kolumn, które chcesz zaimportować do Audience w Prowly. Przypisz wartości do interesujących Cię kolumn. Przed rozpoczęciem procesu importu możesz automatycznie przypisać kontakty do grupy – zrób to, jeśli plików jest lub będzie więcej.
Screen Shot 2018-03-08 at 18.35.56.png
Po zaimportowaniu się kontaktów do bazy, wybierz te do których chcesz rozesłać swoją wiadomość i stwórz z nich grupę.

Opcjonalnie: Jeśli przed załadowaniem kontaktów do Prowly chcesz po prostu sprawdzić, jak wygląda wysyłka przeprowadzana z pomocą aplikacji, pomiń proces importu i stwórz poprzez kliknięcie w guzik Add a contact (dodaj kontakt) nowy kontakt do siebie i/lub swoich współpracowników.

4/ Pierwsza wysyłka (20 minut - ale tylko dlatego, że robisz ją pierwszy raz!)

Po przejściu do modułu Pitch, kliknij w pozycję New mailing (nowa wysyłka) w submenu. Otworzy Ci się okno nowej wysyłki, w którym zdefiniujesz tytuł i treść maila, a także dokonasz konfiguracji jego ustawień tj. adres e-mail, z którego ma wyjść Twój mailing, wybór treści, którą chcesz rozesłać oraz nazwy linka, z jakiego kierowani będą odbiorcy wiadomości na Twój Brand Journal.
Screen Shot 2018-03-08 at 18.36.50.png
Po wyborze i zdefiniowaniu wszystkich opcji wysyłki, możesz dokonać testu na własny adres e-mail, przeprowadzić wysyłkę od razu lub zaplanować ją w czasie.

Kilka minut po wysyłce, po kliknięciu w jej nazwę na liście, zobaczysz pierwsze statystyki, czyli otwarcia, kliknięcia rozesłanych przez Ciebie maili. W widoku Detailed statistics zaplanujesz zadania (to do) w zakresie follow-upu.
Screen Shot 2018-03-08 at 18.45.32.png
Gratulacje! Właśnie opanowałeś podstawy korzystania z Prowly. Od teraz Twój Dashboard i zakładka Account Performance zaczną wypełniać się realnymi danymi w postaci efektów przeprowadzanych przez Ciebie aktywności w aplikacji.

Witaj w rodzinie Prowly 💕

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.