Zaprzyjaźnij się z Prowly w 90 minut

E-poradnik dla nowych użytkowników

Zaprzyjaźnij się z Prowly w 90 minut

Opublikowany

Wyobraź sobie taką sytuację: przychodzisz rano do pracy, otwierasz laptopa i jedną aplikację. Na dzień dobry widzisz, ile wizyt wygenerowało ostatnio Twoje biuro prasowe czy e-magazyn, która informacja czy artykuł jest ostatnio najpopularniejsza wśród Twoich czytelników oraz kto z Twojej bazy kontaktów ją ostatnio odwiedzał. Przed lunchem planujesz sobie wysyłkę. Możesz iść zjeść, bo zrealizuje się sama. To tylko część możliwości Prowly, z którym właśnie rozpoczynasz swoją przygodę. Teraz opowiemy Ci, jak opanować podstawy i szybko wdrożyć narzędzie w rutynę swojej pracy. Nie zajmie Ci to więcej niż 90 minut.

Nie masz jeszcze konta? Załóż je teraz

Nie masz jeszcze konta? Załóż je teraz

Screen Shot 2018-02-04 at 12.44.59.png

Zanim zaczniesz:

Aby efektywnie przejść przez najważniejsze kroki w konfiguracji swojego konta w Prowly, miej pod ręką:
  • Bazę mediów
    Są tylko dwa wymagania, aby Twoja baza zaimportowała się prawidłowo: format pliku (xls lub csv) i generalna zasada, aby kolumny odpowiadały tym samym wartościom (czyli np. w kolumnie e-mail znajdowały się tylko adresy e-mail). Reszta się nie liczy - plików możesz mieć dowolną ilość i nawet jeśli część danych będzie się pokrywała, Prowly nie zaimportuje dwa razy tego samego adresu e-mail do Twojej bazy w Audience.
  • Zestaw materiałów dla prasy
    Jeśli przesyłałeś w przeszłości materiały prasowe do mediów, z pewnością nimi dysponujesz. Miej pod ręką dwie ostatnie i zestaw materiałów wizualnych, a przynajmniej logo swojej firmy. Jeśli takich nie posiadasz, pomiń ten krok.
Screen Shot 2018-02-04 at 12.44.59.png

Gotowy? To zaczynamy.

1/ Konfiguracja Brand Journala (do 30 minut)

Po zalogowaniu się do aplikacji wejdź w zakładkę Brand Journals i w submenu tego modułu wybierz Settings (ustawienia). W nowym oknie pojawi Ci się m.in. opcja wgrania logo i zdefiniowania koloru przewodniego Twojego Brand Journala. Zrób to 💪
Screen Shot 2018-03-08 at 18.25.14.png
Następnie, wejdź w zakładkę Social media streams i poprzez wklejenie linka dodaj kanały społecznościowe, w których komunikuje się Twoja marka. Jeśli nie prowadzisz żadnych kanałów społecznościowych, możesz pominąć ten krok.
Screen Shot 2018-03-08 at 18.26.48.png
W zakładce Media contacts dodasz profile osób, które odpowiedzialne są za prowadzenie Brand Journala i do których chcesz przekierowywać zapytania z niego spływające. Zmiany na swoim Brand Journalu możesz śledzić na bieżąco, klikając w Preview (podgląd).
Screen Shot 2018-03-08 at 18.27.41.png

Opcjonalnie: Jeśli chcesz od razu zdefiniować nazwy zakładek tematycznych w swoim Brand Journalu, kliknij w sekcję Tabs (zakładki), by wprowadzić ich nazwy. W przeciwnym wypadku, wszystkie tworzone przez Ciebie treści automatycznie trafiać będą w predefiniowaną zakładkę o nazwie „aktualności”.

Jeśli dysponujesz materiałami dla prasy w formie press kitów, wejdź w zakładkę o tej nazwie, stwórz foldery i załaduj pliki, które mają do niego trafić.

2/ Publikacja pierwszych treści (10 minut na jedną)

Zanim zaczniesz robić wysyłki i kierować ruch do swojego Brand Journala, przyda się go wypełnić choćby kilkoma treściami z przeszłości (na start wystarczą Ci spokojnie dwie). Jeśli takimi dysponujesz, wprowadź każdą poprzez kliknięcie w nazwę New story (nowa treść), uzupełnienie informacji podstawowych w pierwszym kroku i wprowadzenie treści w kroku drugim (czyli kreatorze treści).

Treści wprowadzasz do kreatora w formie elementów, które dowolnie możesz ze sobą zestawiać – do wyboru masz różne opcje, od klasycznych formatów tekstowych, przez zdjęcia, galerie zdjęć czy wideo, po konwersacje z mediów społecznościowych.
Screen Shot 2018-03-08 at 18.32.28.png
Każdą z tworzonych treści opublikować możesz z datą wsteczną – poprzez kliknięcie w zegar w widoku głównym listy treści i wybór interesującej Cię daty. Nie przejmuj się, jeśli treści do wprowadzenia jest więcej niż dwie. Możesz robić to systematycznie lub poprosić nas o pomoc, pisząc na support@prowly.com.
Screen Shot 2018-03-08 at 18.34.14.png
Teraz pora na nową treść, którą dopiero planujesz rozesłać do mediów. Wprowadź ją do kreatora i nie publikuj, zanim nie dokonasz wysyłki (bo po wysyłce opublikuje się automatycznie).

3/ Import bazy mediów (do 10 minut)

Przejdź do zakładki Audience i w submenu wybierz opcję Import. Wybierz plik, który chcesz wgrać. W następnym kroku pojawi się widok wyboru kolumn, które chcesz zaimportować do Audience w Prowly. Przypisz wartości do interesujących Cię kolumn. Przed rozpoczęciem procesu importu możesz automatycznie przypisać kontakty do grupy – zrób to, jeśli plików jest lub będzie więcej.
Screen Shot 2018-03-08 at 18.35.56.png
Po zaimportowaniu się kontaktów do bazy, wybierz te do których chcesz rozesłać swoją wiadomość i stwórz z nich grupę.

Opcjonalnie: Jeśli przed załadowaniem kontaktów do Prowly chcesz po prostu sprawdzić, jak wygląda wysyłka przeprowadzana z pomocą aplikacji, pomiń proces importu i stwórz poprzez kliknięcie w guzik Add a contact (dodaj kontakt) nowy kontakt do siebie i/lub swoich współpracowników.

4/ Pierwsza wysyłka (20 minut - ale tylko dlatego, że robisz ją pierwszy raz!)

Po przejściu do modułu Pitch, kliknij w pozycję New mailing (nowa wysyłka) w submenu. Otworzy Ci się okno nowej wysyłki, w którym zdefiniujesz tytuł i treść maila, a także dokonasz konfiguracji jego ustawień tj. adres e-mail, z którego ma wyjść Twój mailing, wybór treści, którą chcesz rozesłać oraz nazwy linka, z jakiego kierowani będą odbiorcy wiadomości na Twój Brand Journal.
Screen Shot 2018-03-08 at 18.36.50.png
Po wyborze i zdefiniowaniu wszystkich opcji wysyłki, możesz dokonać testu na własny adres e-mail, przeprowadzić wysyłkę od razu lub zaplanować ją w czasie.

Kilka minut po wysyłce, po kliknięciu w jej nazwę na liście, zobaczysz pierwsze statystyki, czyli otwarcia, kliknięcia rozesłanych przez Ciebie maili. W widoku Detailed statistics zaplanujesz zadania (to do) w zakresie follow-upu.
Screen Shot 2018-03-08 at 18.45.32.png
Gratulacje! Właśnie opanowałeś podstawy korzystania z Prowly. Od teraz Twój Dashboard i zakładka Account Performance zaczną wypełniać się realnymi danymi w postaci efektów przeprowadzanych przez Ciebie aktywności w aplikacji.

Witaj w rodzinie Prowly 💕

Udostępnij

Powiązane artykuły
3 sposoby tworzenia maila z informacją prasową

temu

Nie jest tajemnicą, że dobrze skonstruowany mail może zdecydować o życiu i śmierci nawet najlepiej dopieszczonej informacji prasowej. Jak pisać, by zachęcać dziennikarzy do otwierania przesyłanych materiałów?
Szklana kula nie pomoże, filtruj bazę kontaktów 🔮

temu

Twoja baza kontaktów może być duża lub mała, ale niezależnie od tego warto wiedzieć o niej jak najwięcej. Wprowadzając do Prowly informacje o kontaktach, umożliwiasz sobie zarządzanie tymi danymi poprzez np. filtrowanie i właśnie o filtrowaniu traktuje ten artykuł.
Jaką rolę odgrywasz na koncie Prowly?

temu

Do konta na Prowly logujesz się za pomocą adresu mailowego. Dla aplikacji jest on Twoim identyfikatorem, do którego jest przypisana tzw. rola. Rola określa to, jaki masz dostęp do funkcji aplikacji. Dowiedz się, jak możesz nimi zarządzać i do czego mogą się przydać.
Kiedy wysłać informację prasową?

temu

O zdobyciu uwagi dziennikarzy czy obecności w kluczowych mediach decydują dziesiątki czynników: od relacji z daną osobą, przez kalendarz redakcyjny, po sam temat ogłoszenia. Czasem jednak o sukcesie i porażce decydują jak proste rzeczy, jak… godzina wysyłki informacji prasowej. Kiedy najlepiej klikać „wyślij”? Sprawdzamy!

Jesteśmy live!

Datę 9 marca 2018 roku nasza firma zapamięta na bardzo długo. Po ponad pół roku pracy nad zmianami w aplikacji, komunikacji i identyfikacji firmowej, przeszliśmy przez proces, w wyniku którego zmiany te ujrzały światło dzienne. Czujemy wielką ulgę, szczęście i poczucie graniczące z pewnością, że zarówno nas, jak i naszych użytkowników czeka coś wspaniałego.