Prowly S3E4: Audience i mało znane fakty o Twojej publiczności
Prowly S3E4: Audience i mało znane fakty o Twojej publiczności

Z tego odcinka dowiesz się więcej o nowym wyglądzie modułu zarządzania kontaktami i nowym funkcjom analizy kontaktów

Prowly S3E4: Audience i mało znane fakty o Twojej publiczności

W tym sezonie Audience odkrywa nowe tajemnice Twoich kontaktów. My już wiemy, jakie.

Nowa odsłona Audience, czyli modułu zarządzania kontaktami do mediów, da Ci przede wszystkim poczucie większego porządku w Twojej bazie. Dzięki zmianom wszystkie kluczowe informacje o kontaktach będziesz mieć zawsze pod ręką, jak na wyciągnięcie czarodziejskiej różdżki.

Wszystko w porządku

Zacznijmy od głównego widoku bazy mediów. Po wejściu w Audience zobaczysz listę kontaktów ze wszystkimi kluczowymi informacjami: imię i nazwisko, nazwa medium, tagi, numery telefonów oraz adres e-mail. Każde z tych pól będzie aktywne, to znaczy, że wywoła pożądaną akcję w aplikacji. W menu Audience, oprócz standardowych funkcji zarządzania, znajdziesz także szybkie filtry oraz skróty do działań, które najczęściej wykonujesz.


Kolejna zmiana dotyczy widoku szczegółowego kontaktu. Lewa sekcja tego widoku dedykowana jest wszystkim aktywnościom i notatkom dotyczącym danego kontaktu. Aktywności można będzie od teraz sortować. Po prawej stronie znajdziemy opis ogólny kontaktu, wszystkie dane kontaktowe, które o nim przechowujemy oraz informacje, w jakich grupach i segmentach się znajduje - te ostatnie z łatwością można od teraz dodawać i usuwać również z tego poziomu.

Audience prawdę Ci powie

Spora zmiana zajdzie w funkcjach grup kontaktów. Zyskują one od teraz widok statystyk. Po kliknięciu w statystyki zobaczysz efekty wszystkich wysyłek, które do danej grupy wykonujesz w czasie, w podziale na: zachowanie, które samodzielnie zdefiniujesz poprzez jego wybór z listy, ogólny open rate, click rate i bounce rate danej grupy, najlepsze mailingi i kontakty z tej grupy pod względem kliknięć w Twoje materiały.


Metamorfozę przejdą również filtry i segmenty tworzone na ich bazie. Do filtrów dodaliśmy open rate, click rate i bounce rate oraz możliwość definiowania horyzontu czasowego, w jakim chcemy badać zachowania czy parametry dostępne w ramach wszystkich filtrów. Co to oznacza w praktyce? Przykładowo, nowe funkcje pozwolą Ci mieć zawsze pod ręką kontakty najczęściej klikające w Twoje wiadomości w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Co równie ważne, analogiczny do statystyk grupy widok pojawi się w ustawieniach każdego segmentu.

Ostatnia zmiana dotyczy importu. Od teraz, każdorazowo importując nowe bazy do Audience, będziesz mieć możliwość automatycznego tworzenia z nich grup, dzięki czemu w swojej bazie z łatwością zidentyfikujesz nowo wgrane kontakty już na etapie intensywnego korzystania z aplikacji.

Mamy ogromną nadzieję, że nadchodzące zmiany w Audience wpłyną na większą funkcjonalność i przejrzystość Twojej bazy oraz skupią uwagę wokół niedostępnej do tej pory analizy kontaktów.
Do zobaczenia w następnym odcinku!
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.