Prowly S3E1: Sowa zrzuca maskę

W tym odcinku dowiesz się więcej o nowej identyfikacji wizualnej Prowly oraz zmianach w interfejsie aplikacji

Prowly S3E1: Sowa zrzuca maskę

Opublikowany

Na dobry początek Prowly odsłania nową twarz. Zobacz, jak będzie wyglądać nowy znak i interfejs.

Na przestrzeni ostatniego roku Prowly bardzo dojrzało jako firma. Mamy nadzieję, że nowa odsłona naszej misji i idącej za nią zmiany identyfikacji wizualnej będą w stanie Wam to przekazać.

Po co tu jesteśmy? Po to, by dawać ludziom niezależność i pomóc im uwalniać supermoce w codziennej pracy związanej z Public Relations. Taką misję realizujemy zarówno jako narzędzie, jak i jako ludzie pracujący ze sobą na co dzień z jednego wirtualnego biura.

Poznajcie nową sowę. Wszyscy jesteśmy do niej przywiązani, dlatego przeszła delikatny lifting w kierunku uproszczenia (i lepszego zachowania na różnych rodzajach nośników). Na znak dojrzałości sowa zmienia także kolor - na niebieski. W ślad za zmianami w znaku firmowym poszła typografia. Pierwszy logotyp Prowly stworzony był przy użyciu krojów pisankowych, a więc takich, które przypominają odręczne pismo. Nowy znak zaprojektowany został przy użyciu fontu Zeitung. Jest to krój z rodziny współczesnych sans serif, który swoją konstrukcją przypomina nagłówki prasowe.
Nowe logo Prowly

Nowe logo Prowly

Oto nasza nowa identyfikacja wizualna, której celem jest uczłowieczenie naszego brandu i podkreślenie supermocy, jakie za nim idą. Nad naszymi autorskimi ilustracjami, Marta Olczak pracowała kilka dobrych miesięcy. Nowa identyfikacja wizualna, która powstała w wyniku współpracy Marty z Sebastianem Przyborowskim, będzie od teraz towarzyszyć Ci wszędzie - od strony produktowej, przez największe zakamarki naszej aplikacji.
Nowy wygląd strony Prowly.com<br>

Nowy wygląd strony Prowly.com

Na koniec wisienka na torcie zmian w wyglądzie Prowly! W ślad za nową identyfikacją wizualną poszła także przebudowa interfejsu do obsługi aplikacji. Jego sercem jest od teraz nowe menu, wokół którego kręci się cała codzienna praca. Każdy moduł ma w nim dedykowaną część, dzięki czemu wszystkie przydatne funkcje są zawsze pod ręką. Menu jest kontekstowe - zmienia się w zależności od tego, w którym miejscu aplikacji się aktualnie znajdujemy. W każdym widoku znajduje się sekcja tzw. actions, czyli zestaw najczęściej używanych funkcji w każdym z modułów.
Poza menu interfejs został przeprojektowany od podszewki. Każde okienko, każdy widok, każdy formularz został ponownie przemyślany, biorąc pod uwagę feedback od naszych użytkowników. Moduły od teraz ze sobą "rozmawiają" - te same dane zobaczysz w różnych widokach i z łatwością przemieścisz się z jednego na drugi. Dodatkowo, w niemal każdym miejscu aplikacji zobaczysz teraz informacje kontekstowe i wskazówki, jak zrobić coś lepiej, bo położyliśmy szczególny nacisk na dostarczanie naszym użytkownikom przydatnych danych. Każdego dnia!
Mamy też dobrą informację dla fanów naszego obecnego interfejsu - przycisk plusika zostaje na swoim miejscu.

W kolejnym odcinku dowiesz się, jakie dokładnie zmiany przejdzie panel obsługi naszego klasyka, czyli Brand Journala.

Do zobaczenia!

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Prowly S3E2_Sowa.png

grafika | 794 KB

Pobierz
Prowly_Aktualizacja_1.png

grafika | 632 KB

Pobierz
Prowly_Logo.png

grafika | 90,8 KB

Pobierz
Prowly_logo_blue.png

grafika | 48,8 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.