Supermoce Prowly 2017

Podsumowanie 2017 roku w Prowly

Supermoce Prowly 2017

Opublikowany

Rok 2017 był dla nas niczym jeden z kultowych kawałków Daft Punk: "Harder. Better. Faster. Stronger." Zamykamy go ponad dwukrotnym wzrostem biznesu i obecnością na takich rynkach, jak Meksyk, RPA czy Hiszpania. Co wydarzyło się przez ten czas w Prowly? Zapraszam do krótkiego podsumowania supermocy zdobytych w 2017 roku.

Super prędkość 🏄

Pamiętacie czas, gdy było nas ledwie kilkoro? Well not anymore! W tym roku nasz zespół urósł do liczby dwudziestu osób pracujących zarówno zdalnie, jak i z warszawskiego biura Prowly. Dzięki pracy tej ekipy – programistów, projektantów, sprzedawców, osób odpowiedzialnych za obsługę klienta, marketing czy administrację – udało nam się osiągnąć ponad dwukrotny wzrost biznesu. Nasz średni wzrost MRR (Monthly Recurring Revenue) wyniósł prawie 8%, przy czym rekordowym miesiącem był dla nas sierpień, kiedy zaliczyliśmy wzrost na poziomie 13%. Dzięki temu, letnie imprezy były jeszcze lepsze 😊. Pisaliśmy o tym w naszym wakacyjnym podsumowaniu:

To było udane lato w Prowly 💪 - Brand Journal Prowly

Ostatnie dwa miesiące były dla nas super ważne. Dlaczego? Sprawdźcie sami. Będzie dużo liczb i jeszcze więcej wniosków.

Super marki ❤️

Na Prowly powstało w tym czasie 695 brand journali wykorzystywanych jako biura prasowe, serwisy content marketingowe czy firmowe blogi. Mówicie, że informacja prasowa odchodzi do lamusa? Mamy inne zdanie: w 2017 r. użytkownicy Prowly napisali 12356 treści i były to w większości właśnie informacje prasowe. Jeśli myślicie, że to duże liczby, to teraz złapcie się siedzeń: w ub. r. za pośrednictwem naszego systemu wysłanych zostało ponad milion e-maili. Tu gratulujemy autorowi największej wysyłki, która poszła do 16798 kontaktów i została otwarta przez 60% z nich. Wow!

Do grona naszych klientów dołączyło kilkaset marek, które kochamy i podziwiamy - między innymi amerykańskie Vimeo, rosyjski Viber, meksykańska agencja rozrywkowa Ocesa, Grupa Pracuj i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
giphy
Giphy

Podróżowanie w czasie 🏕️

Czujemy się częściowo odpowiedzialni za końcowy efekt prac osób korzystających z Prowly, dlatego, oprócz wszelkiego rodzaju poradników i tutoriali, oferujemy bieżące wsparcie zespołu Customer Service. Chyba powinniśmy zmienić nazwę na Zespół Szybkiego Reagowania, ponieważ średni czas odpowiedzi na pierwszą wiadomość, bez względu na strefę czasową, to tylko trzy minuty, aż o dwie mniej, niż w 2016 r.! 😊. W całym minionym roku odbyliśmy z naszymi użytkownikami 3112 konwersacji i wymieniliśmy 10646 wiadomości.

Transformacja 🤖

Nie bez znaczenia są też aktualizacje samego systemu: to zarówno nowe funkcje, jak i ulepszenia czy poprawki tych istniejących, a także delikatne zmiany interfejsu (Prowly też chce pięknie wyglądać). Przygotowaliśmy i wdrożyliśmy łącznie 76 większych lub mniejszych aktualizacji. Spokojnie, stale pracujemy nad kolejnymi, bo stale otrzymujemy pomysły na nowe rzeczy, które zdaniem użytkowników powinny znaleźć się w aplikacji 😊. Transformację Prowly wspiera od niedawna system automatycznych testów, które wyłapie każdy najmniejszy błąd, zanim trafi on na środowisko produkcyjne.

Moc przyciągania💡

Sporą część naszych działań biznesowych stanowi edukacja rynku, zarówno branżowa (PR, content marketing), jak i czysto produktowa. W 2017 r. nasze serwisy contentowe i produktowe zaliczyły ponad milion odsłon, czytano nas od Polski i USA, przez Izrael i Nową Zelandię, po Meksyk czy Filipiny. Ruszyliśmy z Prowly Academy, serią darmowych poradników PR-owych, które szybko zdobyły popularność. Nasza content manago Edyta współtworzyła Content Espresso, serię spotkań marketingowych, które zdążyły się wpisać w kalendarz stałych wydarzeń branżowych. W tym samym czasie, na naszym blogu pojawiło się 115 postów i artykułów, do których Edyta zaangażowała takie gwiazdy, jak Gini Dietrich (spinsucks.com), Stephen Waddington (Ketchum) czy Iliyana Stareva (HubSpot). Ponieważ stworzyliśmy również serwisy dla polskiego czytelnika, nie zabrakło ekspertów z naszego rodzimego rynku. Pojawili się m.in. Ewa Mittelstaedt (Monday PR), Łukasz Majewski (Duckie Deck), Michał Bonarowski (Allegro), Łukasz Głombicki (LifeTube) i Grzegorz Szczepański (H+K Strategies). Dużo dobrej wiedzy!
Podsumowanie działań contentowych 2017<br>

Podsumowanie działań contentowych 2017

To wszystko odbywa się na ponad 140 metrach warszawskiego biura oraz w mieszkaniach, kawiarniach, samochodach, pubach i restauracjach i gdziekolwiek jeszcze nas praca zastanie. Kubki wypitej kawy? Odbyte spotkania, konsultacje i burze mózgów? Nie do policzenia, podobnie jak kilometry zrobione przez kurierów dowożących lunche i kolacje w chwilach największej potrzeby i kryzysu.
Warszawskie biuro Prowly<br>

Warszawskie biuro Prowly

2018: Harder. Better. Faster. Stronger.

W 2018 rok wchodzimy ze sporymi oczekiwaniami, przede wszystkim wobec siebie samych. Pierwszy test już niedługo: za kilka tygodni planujemy aktualizację Prowly, która wprowadzi sporo nowości i usprawnień opartych w dużej mierze na feedbacku naszych użytkowników. Nauczeni doświadczeniem, przygotowaliśmy odpowiedni gry plan, który pozwoli nam zapoznać użytkowników dokładnie ze zmianami na długo przed tym, jak zalogują się do zaktualizowanej aplikacji. Myślę, że wszyscy będziemy zadowoleni! 
magazine_new kopia.jpg

Wraz z całym zespołem Prowly życzę Wam wszystkiego dobrego w 2018 roku!

O Prowly

Prowly to aplikacja do działań Public Relations stworzona dla agencji, firmowych działów komunikacji i freelancerów. Oprogramowanie umożliwia tworzenie interaktywnych informacji prasowych, artykułów czy postów, publikowanie ich na stronach firmowych biur prasowych oraz dystrybucję do mediów i pomiar efektów. Z platformy korzysta już kilka tysięcy profesjonalistów z Polski, Europy i Stanów Zjednoczonych, a wśród nich członkowie zespołów PR takich marek, jak Vimeo, WOŚP, Deloitte Digital, IKEA, Spotify, National Geographic czy Allegro.

Prowly należy do European Tech Alliance i wraz z największymi gigantami technologicznymi z Europy (King, Spotify, BlaBlaCar, Deezer) wspiera Komisję Europejską w budowie strategii Jednolitego Rynku Cyfrowego (DSM). Czytaj więcej na prowly.com.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

TeamProwly_2017.png

grafika | 2,53 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.